RADIONICA: Tipovi privrženosti i živčani sustav
Bez obzira na to koji je vaš primarni terapeutski pravac, zamišljam da ste se na neke načine susreli s pojmom „tip privrženosti“ odnosno s teorijom privrženosti (attachment theory). No, što je novo u suvremenoj teoriji privrženosti i kako nam to može koristiti u radu s klijentima? U kakvom su odnosu tip privrženosti i živčani sustav? Što primarni tip privrženosti otkriva o stanju autonomnog živčanog sustava i kako nam prepoznavanje toga može pomoći u radu s klijentima? To su samo neka od pitanja kojima se bavim u radionici: Tipovi privrženosti i živčani sustav.
Tip privrženosti nije samo „ideja u glavi“ ili određeni set ponašanja. On je upisan i u naš živčani sustav. Polivagalna teorija omogućila nam je razumijevanje autonomnog živčanog sustava te bolje razumijemo njegovu ulogu u razvoju tipa privrženosti. Radionica Tipovi privrženosti i živčani sustav pokazuje na koje nam načine jedno ukazuje na drugo te kako to možemo iskoristiti u radu.
RADIONICA: TIPOVI PRIVRŽENOSTI I ŽIVČANI SUSTAV – SUVREMENI PRISTUP
- tema:
TEORIJA PRIVRŽENOSTI – SUVREMENI PRISTUP
– Osnove teorije privrženosti
– Suvremeni pristupi
- tema:
TIPOVI PRIVRŽENOSTI I ŽIVČANI SUSTAV
– Osnovne funkcije autonomnog živčanog sustava (iz perspektive polivagalne teorije) i stil privrženosti
– Što očekivati u praksi?
3. tema:
KAKO TERAPEUTOV TIP PRIVRŽENOSTI MOŽE UTJECATI NA TERAPIJSKI ODNOS?
– Znamo li vlastiti tip(ove) privrženosti?
– Što očekivati u praksi?
Kako izgleda radionica?
– radionica se doržava online
– rad u maloj grupi polaznika (maksimalno 5)
Teorija i vježbe
Svaka se tema obrađuje kroz teoriju i vježbe. Osigurano je i vrijeme za pitanja kako bi pristup bio što više individualiziran te kako bi svaki polaznik nova saznanja i sadržaje mogao u što većoj mjeri prilagoditi sebi i klijentima s kojima trenutno radi.
Kome je namijenjena?
Psiholozima, psihoterapeutima različitih terapijskih pravaca, studentima, edukantima psihoterapije, odgajateljima, učiteljima i generalno stručnjacima pomagačkih zanimanja koji se žele upoznati ili proširiti znanje iz područja teorije privrženosti, osnova živčanog sustava i polivagalne teorije.
Daje li radionica i konkretne alate?
Radionica pruža:
– alate za rad
– individualizirani pristup
– radu malim grupama (maksimalno 5 polaznika)
– materijale u PDF formatu
– potvrdu o pohađanju radionice
Tko vodi radionicu?
Marina Balažev, specijalizantica transakcijske analize smjer psihoterapija. Više detalja možete vidjeti ovdje.
Što kažu polaznici drugih radionica?
Marina je kroz praktične vježbe i pozitivan pristup prema svim polaznicima stvorila jako ugodnu atmosferu za rad pa sam bila motivirana aktivno sudjelovati u svim aktivnostima. Osim stručnosti, sviđa mi se Marinina otvorenost prema različitim mišljenjima i spremnost na zajedničko istraživanje teme, umjesto nuđenja instant rješenja i odgovora. Tri radionice su jednostavno proletile i dobila sam puno toga za sebe – osobno i profesionalno. Od razjašnjavanja neurološke pozadine anksioznosti i analize psiholoških potreba koje su (ne)zadovoljene do prihvaćanja toga da moramo poštivati signale koje nam šalje vlastito tijelo. Preporuka svima koji se bore s anksioznošću ili rade s anksioznim osobama, a osobito onima koji se prepoznaju u obje kategorije 🙂 (I.M)
Radionica će se održati u subotu 2. 4. 2022. 9-14 h
Cijena radionice je 1500,00 kn. Plaća se unaprijed.
Za rane uplate do 25. 3. 2022. cijena je 1200,00 kn
Otkazivanje:
Uplatom rezervirate mjesto na radionici. U slučaju da na radionicu ne dođete iznos se ne refundira.
Jednom rezervirano i uplaćeno mjesto možete otkazati najkasnije 4 dana prije radionice. U tom slučaju dobivate povrat uplaćenih sredstava u iznosu od 50%.
U slučaju da organizator otkaže radionicu dobit ćete povrat cjelokupnog uplaćenog iznosa.
Prijave:
Prijaviti se možete na info@marinacounseling.hr Broj mjesta u svakoj grupi je ograničen na 5. Nakon prijave dobit ćete podatke za uplatu.